Diş ağrıları evde nasıl geçiştirilir?

Diş ağrıları evde nasıl geçiştirilir?

Diş ağrıları tedavi edilmeden geçirilemez. Yanlız bu ağrıları diş hekiminize gidene kadar hafifletmek mümkündür. Bunun dışında diş üzerinde yapılabilecek her işlem dişe ve diş etlerine geri dönülemeyecek zararlar verebilir. Bizim verebileceğim yöntemlerle ertesi güne kadar yada diş hekiminize gidinceye kadar ağrılarınızı hafifletebilir.

1- Ağrı kesici kullanımı

Diş ağrılarında eğer alerjik bir durum yoksa, hastalığınızı tetikleyecek bir durum oluşturmuyorsa en etkili ağrıyı dindirici yöntemlerinden birisidir.

2- Ağrılı diş bölgesinin temizlenmesi

Ağzınızda herhangi bir yemek artığı kalmış olabilir. Bu diş ağrılarına neden olabilir. Yumuşak bir fırça ile yada diş ipi ile ağrıyan dişinizin temizlenmesi oldukça önemlidir. Bu durum ağrılarınızı hafifletebilir. Dişiniz çürük olabilir diş ipi kullanımı ve hafif bir fırça yardımı ile bölgenin temizlenmesi ağrıda bir hafifleme olmasını sağlayabilir.

3- Tuzlu su ile ılık gargara

Tuzlu su ile gargara yapılması yine dişinizi rahatlatabilecek bir uygulamadır. Ilık su içerisine katılacak tuz ile suyu karıştırılarak özellikle ağrıyan diş üzerinde gargara yapılması dişinizin bir müddet ağrılarının dinmesini sağlayacaktır. Bu uygulama saat başı yapılabilir. Hastalarda ağrılarının dindirildiği bu yöntem ile kanıtlanmıştır. Fakat bu yöntemimizde diğer yöntemler gibi geçici bir yöntemdir. Ağrılarınız bir kaç saatliğine, sabaha kadar yada sabah olduğunda doktorunuza tedaviye gidene kadar ki dönemde sizi rahatlatacaktır.Diş ağrıları evde nasıl geçiştirilir?
Diş ağrıları tedavi edilmeden geçirilemez. Yanlız bu ağrıları diş hekiminize gidene kadar hafifletmek mümkündür. Bunun dışında diş üzerinde yapılabilecek her işlem dişe ve diş etlerine geri dönülemeyecek zararlar verebi…
Hamilelikte diş ağrılarının tedavisi nasıl yapılır?
Hamilelik dönemlerinde bayanlarda meydana gelen hormonel değişimler dişler üzerinde bakteri plaklarının oluşumunu arttırır. Hamilelik döneminde dişler üzerinde oluşan bu plaklar dişlere ciddi zararlar verir. Günlük olar…