Hizmetler

İmplant Tedavisi

Diş implantları diş eksikliklerini ortadan kaldırarak estetik ve fonksiyonun hastaya yeniden kazandırılması için uygulanan tedavi yöntemidir. İmplant kelime anlamı olarak vücut içerisine ve canlı dokulara, cansız maddelerin yerleştirilmesini ifade eder. Dental implantlar kemiğin içine, üzerine veya mukozaya yerleştirilen ve diş kökünün yerini tutması amaçlanan yapılardır.

Okumak için tıklayınız...

Sinüs Kaldırma

Sinüs kaldırma, üst çene arka dişler bölgesinde maksiler sinüsün genişlemesinden dolayı yetersiz kemik hacmi bulunan vakalar için uygundur. Sinüs kaldırma işlemi lokal anesteziyle ortalama 15- 20 dakika süren ağrısız acısız bir uygulamadır. Yeterli kemik hacmi bulunan vakalarda aynı seansta implant da uygulanabilmekte ve bu işlem süreyi 4-5 dakika uzatmaktadır.

Okumak için tıklayınız...

Apse ve Kist Operasyonları

Çenelerde dişten kaynağını alan veya almayan çeşitli kistler görülmektedir. ÇENE kistleri bazen hasta tarafından fark edilmeden çok büyük boyutlara ulaşabilir. Bu nedenle hastaların normal kontrollerinde panaromik diş radyografisi alınmasında büyük fayda vardır. Çenelerdeki kistler çoğu kez diş kaynaklıdır. Diş kökü etrafında oluşabilen bu kistler tedavi edilmezse büyüme yapabilir.

Okumak için tıklayınız...

Diş Çekimi

Günümüzde, bilimsel ve teknolojik ilerlemenin diş hekimliği bilimine katkıları sayesinde, öncelikle dişi tedavi etmek ve ağızda tutmak hedeflenmekle birlikte, bazı durumlarda, hasta sağlığını koruma veya tedavi planlaması nedeniyle diş çekimine başvurulmaktadır.

Okumak için tıklayınız...

Bölümlü Protez

Dişlerinin bir kısmını kaybetmiş hastalara uygulanan takılıp çıkartılabilen bir protez türüdür. Ağızda var olan dişlere kancalar (kroşe) aracılığıyla tutunur. Dengeli olması açısından çenenin her iki tarafında da tutucu elemanları olmalıdır.

Okumak için tıklayınız...

Sinüs Plasti

Alveol kemik yüksekliğinin implant yapımına olanak tanımadığı ve sinüs kaldırma operasyonuyla da istenilen bu ölçülerin sağlanamayacağı, alveol kemik yüksekliğinin 5 mm veya daha düşük olduğu durumlarda uygulanan yaklaşımdır. Bu yöntem alveol krete insizyon yapılmasıyla başlar. İlk olarak flep istenilen düzeyde açılır.

Okumak için tıklayınız...

Diş Estetiği

Ağız ve diş yapınızda görmek istediğiniz değişiklikleri hekiminizin estetik ve fonksiyonla birleştirerek, size en uygun ve optimum gülümsemeyi yaratmasıdır. Ahenkli yumuşak bir gülümseme her zaman pozitif bir başlangıçtır. Günümüz diş hekimliğinde doğal bir gülüş için kişinin fiziğine ve karakterine özel diş tasarımları yapılmaktadır.

Okumak için tıklayınız...

Diş Eti Hastalıkları

Diş etleri ağzımızın ve dişlerimizin altyapısını oluşturur. Nasıl ki sağlam bir bina yapabilmek için sağlam bir temele ihtiyaç varsa; dişlerimiz veya üzerine yapılacak protez, lamina gibi restorasyonların da sağlıklı olabilmesi için sağlıklı diş etlerine ihtiyaç vardır. Sağlıklı diş eti açık pembe renkli ve portakal kabuğu görünümünde sıkıdır. Diş etleriniz sağlıksızsa, dişleriniz çürük olmasa bile bir gün dişlerinizi kaybedebilirsiniz demektir.

Okumak için tıklayınız...

Ortodonti

Dişlerin, alt ve üst çenelerin ve yüz kemiklerinin birbiriyle olan ilişkilerini bireyin yaşı, büyüme ve gelişim durumunu göz önünde bulundurarak inceleyen, normalden sapmaların olduğu vakaları tespit ederek bu ilişkileri düzeltmeye veya anormalinin (bozuk yapının) meydana gelmesini önlemeye çalışan diş hekimliğinin uzmanlık dalına “ortodonti” denir.

Okumak için tıklayınız...

Dolgular

Dişin mine veya dentin gibi dış tabakalarında oluşan çürüklerin erken dönemde tedavilerinin yapılmasını ve bu sayede çürüklerin ilerlemelerinin durdurularak dişin canlılığını korumayı amaçlayan diş hekimliği branşıdır.

Okumak için tıklayınız...

Gömülü Yirmi Yaş Dişinin Çekimi

Sürme zamanı geldiği halde çeşitli nedenlerle ağızda yerini alamayan dişlere “gömülü dişler” denir. Üçüncü büyük azı dişleri (yirmi yaş dişleri veya akıl dişleri olarak da bilinir), en sık rastlanan gömülü dişlerdendir. Üçüncü azı dişlerinin sürebilmesi için ağızda yer bulunmuyorsa ve kişi 25 yaşına geldiği halde bu halen sürmemişse bu dişlere “gömülü diş” denir. Bazen de bu dişler kısmen sürer, ancak hiçbir zaman tam yüksekliğe ulaşamaz. Üçüncü azılarınız henüz sürmemişse, diş hekiminizi ziyaret ederek durum hakkında bilgi edinebilir ve gömülü kalan dişlerin neden olabildiği ağrı, şişme, enfeksiyon, çürük ve dişeti hastalıkları gibi bazı problemler ortaya çıkmadan etken dişin çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Okumak için tıklayınız...

Hareketli (Tam) Protez

Dişlerinin tümünü kaybetmiş hastalara uygulanan bir protez türüdür. İlk randevuda ölçü alımıyla birlikte toplam 4-5 seans ve 1 hafta süren bir işlem sonucu proteziniz teslim edilir. İlk haftalarda protez vurukları nedeniyle belli bölgeler canınızı acıtabilir ve bunların hekiminiz tarafından uyumlandırılması gerekir. Protezin takıldığı ilk günlerde sert gıdalardan kaçınılmalı ve küçük lokmalarla yemek yenilmelidir.

Okumak için tıklayınız...

Kanal Tedavisi

Her dişin ortasından onun beslenmesini ve duyarlılığını sağlayan damar ve sinir paketi geçer. Bu damar-sinir paketine dişin pulpası denir. Çeşitli nedenlerle pulpa zarar görürse, artık iş göremez hale gelip, enfeksiyon odağı potansiyeli taşımaya başlar. İşte bu şekildeki pulpanın çıkartılıp yerine yapay maddelerle dolgu yapılmasına kanal tedavisi denir.

Okumak için tıklayınız...

Kemik Greft Uygulaması

Kemik greft uygulaması, çene kemiği yetersiz olan hastaların kemik miktarını arttırmak amacıyla yapılır. İmplant tedavisinin yapılabilmesi için implant yerleştirilecek bölgede yeterli kemik bulunmalıdır. Zaman içerisinde kırılmış veya çekilmiş bir diş varsa ve o bölgeye herhangi bir protez uygulaması yapılmamışsa çene kemiğinde erime meydana gelir.

Okumak için tıklayınız...

Sabit Kron ve Köprü

Köprü, kuron, kaplama olarak da bilinen sabit protezler, ağızda az sayıda diş eksikliğinde uygulanan ve destek dişlerin şekillendirilmesi (kesilmesi, küçültülmesi) ile laboratuvarda hazırlanıp dişlere yapıştırılan protezlerdir. Takılıp çıkartılabilen protezlere oranla hasta tarafından daha kolay kabul edilir ancak uygulanabilmesi için birtakım koşulların var olması gerekir. Bu protezlerin temizliği, uzun ömürlü olması açısından çok önemlidir. Özellikle protezin destek dişlerinin tüm dişeti kenarları çok iyi fırçalanmalıdır. Dişlerin hazırlanması ve ölçü alınmasını takiben 3-4 seansta ve 1 haftada işlem tamamlanır. Protezin metal destekli seramik (porselen), metalsiz seramik (porselen), porselen laminate olmak üzere çok fazla çeşidi vardır. Ağzınıza en uygun çözüm hekiminiz tarafından belirlenecektir.

Okumak için tıklayınız...